fbpx

Nasze łona zbierają informacje. O wstydzie, o bólu, o lęku, o braku zaufania, o nadużyciach, o pezpardonowym wchodzeniu w ich przestrzeń, o przedmiotowym traktowaniu… Potrafią przechowywać informacje przez całe lata, a nawet pokolenia. Od naszych matek, babek, prababek. Czasem mamy do tych informacji dostęp i wiemy, skąd pochodzą, dlaczego nas boli, co było pierwotną przyczyną tego, że dzisiaj trudno czuć przyjemność, ale zdarza się i tak, że widzimy i mierzymy się z czymś, co można określić jako skutek, a przyczyna jest ukryta przed świadomością.

To, co potrzebujemy zrobić, to odzyskać lub nawiązać kontakt ze swoją cipką, wulwą, joni (jakkolwiek nazywasz tę część siebie), odzyskać integralność siebie, swojego tak i nie i nauczyć się słuchać i ufać temu, co mówi do nas ciało, uwolnić emocje i napięcia dożywając je i przyjąć siebie w całości. Można to zrobić na wiele sposobów. Te, którymi pracujemy w Akademii Przyjemności, to m.in. mapowanie i rozbrajanie, praca z powięzią, praca ze świadomym dotykiem, praca z granicami, praca z uwalnianiem emocji, reedukacja miednicy, clean language, praca z oddechem rebithingowym, odpinanie. Często podczas jednej sesji wykorzystuję kilka narzędzi sprawdzając, co jest najlepsze dla Ciebie.

Jak pracujemy z łonem, wulwą, waginą, joni?

? Mapowanie joni – to delikatna, subtelna akupresura zewnętrznych części wulwy połączona z oddechem i w komunikacji. Zwykle na tym etapie już następują duże uwolnienia emocjonalne, przychodzą wglądy i wspomnienia, które za pomocą różnych narzędzi takich jak oddech, clean language i inne opiekujemy i pozwalamy im się dożyć. Dożyte emocje przestają być aktywne w ciele.

? Rozbrajanie joni – mocniejsza praca na zewnętrznych i wewnętrznych częściach joni, na punktach spustowych, punktach marma i powięzi – tu zwykle uwolnienia są bardziej gwałtowne, choć wcale tak być nie musi.

? Praca powięziowa z miednicą – rozluźnianie powięzi połączone z oddechem

? Praca ze świadomym dotykiem i granicami – sesja odzyskiwania integralności swojego tak i swojego nie, słuchania głosu ciała, wyrażania potrzeb i granic.

Jak wygląda sesja pracy z łonem?

Zawsze zaczynamy rozmową, byś mogła się oswoić, otworzyć, poczuć bezpiecznie. Jeśli to jest pierwsza sesja, to pracę z ciałem zaczynamy od nauczenia się słuchania głosów płynących z ciała, jego tak i nie, jego potrzeb. Pierwszy dotyk jest przez ubranie, kocyk. Uczę cię oddychać i puszczać emocje. To ty decydujesz o tempie sesji. Pracujemy z tym CO JEST! Niczego nie przyspieszam, nie popycham, niczego nie musisz. Twoje NIE, jest święte. Twoje TAK również. Czasami potrzebujesz tylko tego, zobaczyć, poczuć, że twoje NIE, jest słyszane i respektowane.

Podczas sesji, gdy dotykam twojego łona masz czas, by poczuć. To nie jest takie oczywiste, jakby się mogło wydawać. Potrzebujesz na to kilka, kilkanaście, czasem kilkadziesiąt sekund, by impuls z dotyku połączył się z odpowiednim miejscem w mózgu i wrócił do ciała w postaci obrazu, wspomnienia, emocji, odczucia z ciała. I kiedy już CZUJESZ, to prowadzę cię przez proces docierania do źródła napięcia i uwolnienia emocji. Przechodzimy punkt po punkcie zostając w danym miejscu tyle czasu, ile potrzebujesz.

Sesja kończy się integracją. Zostawiam cię na kilka chwil ze sobą, byś mogła po procesowaniu wrócić do stabilności. Jeśli potrzebujesz ukojenia, możesz wskoczyć na huśtawkę pokołysać się, lub przytulić.

Cała sesja trwa ok 2 godz. Ciało ma swoją pojemność, której nie przekraczamy.

W jakich przypadkach sesje mapowania joni mogą pomóc?

 • Kiedy:
  • cierpisz na dolegliwości psychosomatyczne typu wulwodynia, dyspareunia, pochwica, itp.
  • twoje ciało reaguje lękiem, bólem, zaciśnięciem na samą myśl o wejściu w intymne doświadczenie z innym człowiekiem, lub ze sobą samą
  • nie przeżywasz w pełni radości ze swojego intymnego życia
  • wchodzisz w relacje, które cię drenują z energii lub powtarzasz schemat relacyjny (np. rodowy)
  • czujesz się uwięziona/odcięta od ciała
  • masz za sobą trudne doświadczenia nadużyć
  • masz trudność w rozpoznawaniu komunikatów płynących z wnętrza ciebie
 • rekomendujemy równoległą pracę z psychoterapeutą

Uwaga! Praca z nami stanowi pozamedyczne wsparcie. Mapowanie jest dodatkową ścieżką. Jeśli masz w swojej historii traumatyczne doświadczenia, rekomendujemy byś jednocześnie pozostawała pod opieką swojego psychoterapeuty.

Na sesję zapisać się możesz mailem hello@akademiaprzyjemnosci.pl lub sms 603672192

(Ewa napisała) Kasia, słuchaj, muszę się z tobą podzielić historią. Jestem przelotem we Wro i byłam na badaniu ginekologiczym – cytologia, usg. W wywiadzie poinformowałam o wagnizimie i wulwodynii i latach prób leczenia. Cytologia poszła ekspresowo, nic nie bolało, a lekarka na koniec stwierdziła, że gdybym jej nie powiedziała, że mam problem z pochwicą, to nigdy by sama na to nie wpadła, że cos może być nie tak, bo moje mięsnie działają jak trzeba. i pogratulowała wykonanej pracy ? wiec dziękuję Ci za Twoja pomoc w tym sukcesie.

Na zdjęciu Wilgotna Pani – rzeźba @Iwona Demko tuż przed procesją białej, czerwonej i czarnej bogini podczas festiwalu @Mama Global Healing w 2022 r.

#wilgotnapani#joni#mapowaniejoni#rozbrajanie#rozbrajaniejoni#rozbrajanieciala#rozbrajanieciała#rozbrajaniemiednicy#mapowanie#powięź#masażpowięziowy#masażpowięziowy#bodywork#pracazcialem#pracazciałem#miłośćdosiebie#akademiaprzyjemnosci

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial