fbpx
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nowy Wymiar Relacji – krąg kobiet i mężczyzn o konsensualnej niemonogamii

9 lipca @ 19:00 - 22:00

Krąg kobiet i mężczyzn
Zapraszam Cię na tematyczny krąg kobiet i mężczyzn, jeśli jesteś zainteresowany/a poszerzaniem rozumienia, bycia, czucia wszystkiego, co wiąże się z relacjami wykraczającymi poza standard monogamiczny. Otwarte związki, triady, poliamoria i inne typy relacji opartych na konsualnej niemonogamii.
Kazimierz Imieliński, seksuolog, jeden z pionierów polskiej seksuologii, uważał, że człowiek nie jest ani monogamistą, ani poligamistą. Jest raczej jednym i drugim – tyle że naprzemiennie. Jego zdaniem każdy z nas jest – uwaga! – polimonogamistą. To, co w danym momencie przeważy, zależy od sytuacji życiowej, kultury i panującego obyczaju – ale też od temperamentu, osobowości, poczucia obowiązku czy poziomu libido.
???? Krąg stanowi pierwotną formę bycia ze sobą, budowania wzajemnego zaufania, odpowiedzialności, a jednocześnie stanowi bezpieczną przestrzeń, by móc budować się jako kobieta, mężczyzna, człowiek
???? Nie ma ograniczeń wiekowych. Możesz mieć 18, 40 jak i 80 lat i zasiąść w kręgu.
???? Każdy, kogo żywo interesują tematy konsensualnej niemonogamii jest zaproszony.
???? To co jest ogromną wartością to wzajemne, głębokie słuchanie drugiej osoby i wychodzenie poza perspektywę własnego pudełka, w którym żyjemy. Czas, byśmy mogli się wzajemnie zobaczyć w naszych prawdach o sobie samych.
???? By takie spotkanie i porozumienie mogło być możliwe potrzebujemy bezpiecznej struktury, gdzie każde z nas będzie się czuło bezpiecznie. Stąd zasady, które obowiązują w kręgu.
Te zasady to:
???? poufność
????
???? życzliwość
???? akceptacja
???? mówienie z miejsca ja
???? głębokie słuchanie
???? nie przerywanie mówiącemu
Będziemy o nich rozmawiać również na spotkaniu.
Mądrość kręgu jest tajemnicą Wszechświata.
Możesz przyjść na krąg, jeśli:
???? czujesz, że potrzebujesz wokół siebie mądrych, czujących ludzi
???? czujesz, że Ci trudno mówić
???? potrzebujesz być wysłuchana/y
???? potrzebujesz być zobaczona/y
???? tęsknisz za obecnością, świadomością i spotkaniem z drugim człowiekiem
???? chcesz włączyć się w przywracanie wzajemnego zaufania, wsparcia
???? chcesz usłyszeć, „jak to robią inni”
???? masz potrzebę pobyć
???? tak naprawdę każda motywacja jest dobra
Krąg Nowy wymiar Relacji może stać się cyklicznym wydarzeniem, jeśli będzie zainteresowanie taką formą spotkań. Możesz przyjść zobaczyć i poczuć, czy taka forma jest dla Ciebie.
Pozostałe informacje:
❣ Zapraszam Cię do współodpowiedzialności za krąg, do dzielenia się swoimi darami tymi materialnymi, jak np. ciasto, czy owoce, jak i tymi spoza materii, czyli dzielenia się swoimi umiejętnościami, wiedzą mądrością. Nie ma tu prowadzącego, lidera jest ktoś, kto trzyma przestrzeń kręgu, dba o to, by spotkanie płynęło.
❣ Krąg zwykle trwa ok 3 godziny. Zaczynamy o 19:00 otwarciem kręgu. By uszanować Ciebie i Twoją historię praktykujemy niespóźnianie się. Zwykle kwadrans po rozpoczęciu zamykamy możliwość dołączenia, by już nie rozpraszać energii i dać przestrzeń słowom, emocjom, ciału.
❣ Krąg jest w ekonomii daru. Jeśli czujesz wartość i chcesz wspierać takie spotkania, by móc z nich korzystać, to z Twój datek stanie się częścią mojego marzenia tworzenia miejsca, gdzie można się spotkać w przestrzeni serca. Zrzutka przeznaczona jest na utrzymanie przestrzeni, kawę, herbatę, świece itp. wedle uznania i radości dzielenia się.
❣ Pracownia Akademii Przyjemności mieści się na os Gaj we Wrocławiu. Dokładny adres dostaniesz po zapisaniu się. Możesz się zapisać tu: hello@akademiaprzyjemnosci.pl lub tu 603672192 pisząc SMS/WhatsApp
❣ Ważne: Krąg często ma działanie terapeutyczne przez to, że historie mogą się opowiedzieć i zostać wysłuchane, ale sam w sobie nie jest terapią. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, proszę najpierw zadbaj o siebie.
Trzyma przestrzeń: Katarzyna Hedone Kucharska (Mara) – założycielka Akademii Przyjemności, terapeutka seksuologiczna ciała, praktykerka clean coachingu, absolwentka Seks&Love School Karo Akabal i rocznego treningu prowadzenia kobiecych kręgów z zakresu seksualności, podyplomowych studiów z zakresu psychologii w biznesie, masażystka, tantryczka, hipnoterapeutka, wielbicielka rozmów i książek. Trenerka oddechu po szkole Prana Visions Rani Spets Edgren, instruktorka jogi śmiechu, ambasadorka przyjemności, w wieloletnim, kochającym związku, mama dwóch dorosłych córek.

Szczegóły

Data:
9 lipca
Godzina:
19:00 - 22:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Akademia Przyjemności
Phone
+48603672192
Email
hello@akademiaprzyjemnosci.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Pracownia Akademii Przyjemności
Jabłeczna
Wrocław (Wrocław-Krzyki), 50-539 Poland
+ Google Map
Phone
+48603672192
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial