fbpx
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Wyprawa po przyjemność czyli żeby ciało chciało

26 października 2019 @ 10:00 - 27 października 2019 @ 17:00

380zł

Żeby ciało chciało – moje ciało, twoje ciało.

Jak się spotkać w miejscu, gdzie przyjemność płynie bez zakłóceń między dwojgiem ludzi, gdzie można puścić kontrolę, dać porwać się fali w jej delikatności lub mocy. Jak być na co dzień w przepływie i odczuwaniu świata wszystkimi zmysłami.

Gdy jesteśmy dziećmi doskonale wiemy, co nam sprawia przyjemność. Nieustannie dotykamy, próbujemy, sprawdzamy, umiemy o to poprosić, domagać się i protestować, gdy z jakichś powodów ktoś nam odmawia dostępu do tego, co przyjemne. Potrafimy rozpoznać i pokazać co nas nudzi i na co w ogóle nie mamy ochoty.

Co więc się dzieje, że w miarę dorastania ta umiejętność rozpoznawania swoich pragnień i granic potrafi zatrzeć się do tego stopnia, że nie jesteśmy w stanie realizować naszych potrzeb biorąc potrzeby innych za swoje, rezygnujemy z siebie dostosowując się do otoczenia, poświęcamy się, żyjemy życiem wymyślonym dla nas przez innych, wchodzimy w związki i relacje, które zamiast karmić wpychają nas w poczucie niespełnienia.
Jeżeli czyjeś potrzeby (dzieci, partnera, szefa, rodziców) przedkładamy nad własne ignorując sygnały, jakie wysyła nasze ciało, to stają się one ważniejsze i bardziej rozpoznawalne niż nasze własne. Taka praktyka często prowadzi do odcięcia się od czucia, zamrożenia, rezygnacji, depresji, mniej lub bardziej zawoalowanej agresji, która napiera, wymaga, nie puszcza, wie najlepiej lub wiecznej ucieczki, która każdą większą bliskość odbiera jak zamach na własną wolność.

Z drugiej strony gdy swoje potrzeby przedkładamy nad innych ignorując mniej lub bardziej subtelne sygnały niechęci i oporu sprawiamy, że to co zapowiadało się na świetny, gorący związek staje się letnim lub całkiem zimnym. Wkrada się nuda, niezaspokojenie, głód, niechęć, obcość. Stąd prosta droga do uciekania w arogancję, brak odpowiedzialności, oszustwo, odcięcie emocjonalne, przedmiotowe traktowanie.

Jak zatem wrócić do przepływu przyjemności, do miejsca, gdzie potrafisz rozpoznać, czego potrzebujesz, umiesz zadbać o to, nazwać, poprosić, sprawdzić w sobie gotowość do dania i przyjęcia? Jak usłyszeć drugą osobę w jej potrzebach i pragnieniach i zostać w zgodzie ze sobą?

Na Wyprawie po przyjemność możemy pokazać Ci jak na ten moment w którym jesteś możesz zacząć tworzyć zupełnie nową jakość relacji, niezależnie od tego, czy jesteś w długoletnim związku, czy jak wolny elektron pływasz pomiędzy jednym partnerem a drugim lub uważasz, że nie umiesz zbudować czegoś trwalszego.
Dowiesz się, jak bardzo emocje potrzebne są do odczuwania przyjemności i dlaczego po świetnym seksie czasami się płacze.

Przygotuj się więc na

 • zajrzenie w siebie,
 • zobaczenie przekonań, które kastrują i podcinają skrzydła,
 • praktykę doświadczania przyjemności (w ubraniu),
 • dotknięcie swoich granic (od Ciebie będzie zależało, jak głęboko wejdziesz),
 • sprawdzanie ze sobą wszystkiego, co Ci zaproponujemy,
 • nazywanie swoich potrzeb,
 • stawianie takich granic, które są możliwe do przesunięcia i takich, które są na dany moment nie do ruszenia,
 • eksplorację dotyku solo i w parach (w ubraniu),
 • swobodny ruch,
 • aktywne słuchanie drugiej osoby,
 • krąg dzielenia się

Gdy odczuwasz przyjemność, twoje ciało jest rozluźnione, w przepływie, energia swobodnie krąży zasilając każdą komórkę. Poddajesz się, ufasz, uśmiechasz. Czujesz błogość, światło i otwarcie serca na miłość.

Gdy zbudowałeś na sobie pancerz, chroni cię on przed bólem ale i przed tym, co przyjemne, radosne, rozkoszne.

Jestem przekonana, że zmiana poprzez przyjemność, rozluźnienie ciała, danie mu uwagi i dotarcie do nieznanych, subtelnych doznań jest równie prawdziwa i skuteczna, co transformacja przez pot, krew i łzy. Zmiana następuje poprzez wyrażanie SIEBIE, budowanie swojej własnej bazy radości, przez MÓWIENIE o swoich potrzebach i stawianie swoich granic w sposób, który nie narusza niczyjej integralności, nie każe się nikomu naginać ani przystawać na naciągane kompromisy jest tak efektywna, bo krok po kroku buduje naszą MOC. Zasada konsensualności jest niezwykle ułatwiającą życie i komunikację z drugim człowiekiem. Oprócz mówienia obejmuje również czynne słuchanie i słyszenie drugiej osoby.

Jeśli zatem czujesz, że pragniesz:

 • doświadczać więcej przyjemności w życiu,
 • dowiedzieć się jakie potrzeby ma twoje ciało, głowa i serce,
 • nauczyć się mówić o swoich potrzebach i granicach w sposób jasny i klarowny
 • słuchać sygnałów swojego ciała,
 • eksplorować swoje granice, zaznaczać je i egzekwować, nawet, gdy jest to niekomfortowe,
 • być w relacji konsensualnej,
 • dowiedzieć się, czy Twoje ciągłe niepowodzenia w relacji z partnerem wynikają z nieświadomego nadużywania innych osób lub samego/samej siebie,
 • zobaczyć mechanizmy i klatki sterujące Twoim życiem,
 • zaznać głębokiego spotkania z drugą osobą,
 • otworzyć swoje ciało na czucie,
 • objąć miłością całą swoją istotę stojąc w przestrzeni swojego otwartego serca

To warsztat właśnie dla Ciebie.

Czego możesz się spodziewać. Stałe punkty programu to krąg otwierający i podsumowujący naszą pracę, pozwalający wyjść na światło dzienne temu wszystkiemu, co jest w tobie żywe, co chce się wyrazić. Trening zgody, czyli metody wyrażania swoich potrzeb i stawiania swoich granic oraz eksplorowania czterech jakości czyli dawania i przyjmowania oraz brania i przyzwalania. Ćwiczenia otwierające ciało na czucie i na przyjemność. To, co zadzieje się na warsztacie zależeć będzie od tego, jak głęboko wejdziesz, jak prawdziwie staniesz przed swoim własnym lustrem, jak bardzo chcesz zmiany i na ile jesteś gotowa/y porzucić stare schematy i zobaczyć, że nowa jakość jest możliwa do zaimplementowania w Twoim życiu, i że czucie oznacza otwarcie się na wszystko, co przychodzi, a to, co bolesne rozpuszcza się pozostawiając miejsce na błogość, przyjemność i ekstazę.

Możesz przyjść solo. Możesz w parze.

Miejsce:
Akademia Ruchu,
Ruska 47/48A, 50-079 Wrocław

Czas:
26-27.10.2019
Sobota: zaczynamy o godz. 10:00 zakończenie zajęć godz. 19:00
Niedziela: zaczynamy o godz. 10:00 zakończenie zajęć godz. 17:00

W trakcie przewidziana jest przerwa na obiad (we własnym zakresie) oraz 2 krótsze przerwy na odpoczynek, herbatę, kawę, owoce 🙂

Koszt:
430 zł od osoby
810 zł od pary (możesz przyjść z partnerem/partnerką lub przyjacielem/przyjaciółką)

Bonus za „kto pierwszy ten wygrywa” – czyli za zgłoszenie do 30.09.2019 r. zniżka odpowiednio:
380 zł od osoby
710 zł od pary

Zapisy na warsztat:
możesz to zrobić mailowo: kasia@akademiaprzyjemnosci.pl
lub telefonicznie: 603672192

Zadatek za warsztat 100 zł. – wpłata po potwierdzeniu zgłoszenia

Warsztat poprowadzą:
Agnieszka Ledwoń:
od wielu lat na ścieżce duchowej, całe życie w podróży. Jej drogą jest sufizm, tantra i rozbrajanie ciała. Jest astrologiem, coachem relacji i intymności, przeprowadza przez sny i wizje, a także wszelkie inne psycho-duchowe procesy odzwierciedlane w ciele (transpersonalna praca ze snami), prowadzi sharingi, kręgi, medytacje.

Katarzyna Kucharska:
założycielka Akademii Przyjemności, instruktorka jogi śmiechu, tantryczka. Prowadzi medytacje, trzyma kobiece kręgi. Pisze teksty o kobietach i dla kobiet. Absolwentka Sex&Love School. Obecnie w rocznym treningu prowadzenia kręgów Sex, Peace & Love, Karo Akabal oraz studentka Szkoły Trenerów Oddechu Prana Visions.

Szczegóły

Początek:
26 października 2019 @ 10:00
Koniec:
27 października 2019 @ 17:00
Koszt:
380zł

Miejsce wydarzenia

Akademia Ruchu
Ruska 47/48A
Wrocław, 50-079 Polska
+ Google Map
Phone
603672192
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial