fbpx

Dla wszystkich miłośników kobiecej wulwy, cudownych wzgórków miłości i wąwozów rozkoszy, i tych którzy ją posiadają i tych którzy zwyczajnie wielbią. Każda wulwa jest wyjątkowa i piękna jak każda kobieta. Każda pełna mocy. Trochę okryta tajemnicą… bo zwyczajnie zakryta… Łatwo o tym pęknie w wielości jego przejawów zapomnieć, albo jak wiele młodych kobiet dać się uwieść wizji chirurgii plastycznej obszarów intymnych, i przekonaniu, że tylko jeden typ jest ok. Pomijając już kwestie tego że takie zabiegi na dobrą sprawę są okaleczające, bo usuwają część bardzo wrażliwej tkanki, to mogą wywoływać komplikacje, albo przerwanie delikatnych połączeń nerwowych. Może to prowadzić do ograniczenia albo nawet utraty funkcji rozkoszy, tego obszaru naszego ciała, którego główna funkcją jest przyjemność (pomijając nieliczne sytuacje prokreacji w naszym życiu).

W świecie artystycznym oraz obszarach samoakceptacji i uzdrawiania seksualności powstało wiele projektów przypominających nam o tym że w przyroda uwielbia różnorodność, że w tym wyrażającym się na wiele sposobów pięknie tkwi przyjemność, rozkosz, czułość i moc. Jednym z takich artystycznych projektów, który w zamyśle nie miał ujrzeć światła dziennego była seria  Jacqueline Secor zatytułowana „Różnorodność w przyrodzie”, przypominająca nam właśnie, że w każdej formie tkwi wspaniałość.

Prace Jacqueline Secor, które są celebracja kobiecego piękna, w całej jego różnorodności, wywołały mój zachwyt. Żadne dwa sromy, czy jak ja wolę je nazywać wzgórki miłości i wąwozy rozkoszy, nie są takie same, a każdy zachwyca. Sama artystka mówi, że przedstawianie w artystycznej formie i w detalu wulwy, tej części kobiecego ciała, która „powinna być” zakryta, wydaje jej się czasem jak mały „akt oporu – sposób mówienia że kobiety nie muszą się chować, że zasługujemy na miejsce, nie tylko w sztuce, ale w każdym obszarze życia.”

Ta seria dla samej artystki była formą szukania wyzwolenia i uzdrowienia, formą transformacji bólu, wstydu i obsesyjnego poszukiwania doskonałości. Blizn wyniesionych z koscioła i życia pośród społeczności mormońskiej. Więcej artystycznych pięknych przedstawień kobiecych genitaliów autorstwa Jacqueline Secor znajdziecie w tym artykule.

Celebracji piękna w każdym ciele, w każdej formie, radości życia płynącej z ukochania siebie, czułości do każdej jednej części twojego ciała, i wydobywania zeń rozkoszy, życzy wam Akademia Przyjemności.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial