fbpx

Każdy z nas ma osobistą, niepowtarzalną mapę słów, pojęć, obrazów, którymi się posługuje, podobnie, jak każdy dom ma swój własny, intymny język, a każde ciało nosi w sobie historię zapisaną w poszczególnych komórkach.


Gdy dotykam Twojego ciała podczas mapowania, czy rozbrajania ono opowiada własną historię poprzez nagłe pojawienie się emocji, obrazów, wspomnień i objawów somatycznych w postaci drżenia, pocenia się, płaczu, złości, zimna, lub gorąca, czy dysocjacji.
Podobnie jest ze słowami i metaforami, których używasz. Opowiadają Twoją własną bardzo osobistą wizję świata. W clean coachingu dotykamy nie ciała, ale słów, symboli, metafor i tego, co się pod nimi kryje. Obrazy, które się pokazują tworzą ścieżkę do wypartych lub dawno zapomnianych historii. Mogą im, podobnie, jak przy mapowaniu i rozbrajaniu towarzyszyć różne symptomy z ciała, emocje, wglądy.

Zanurzenie w świat metafor i obrazów odbywa się poprzez clean language – czysty język pytań

Zanurzenie w świat metafor i obrazów odbywa się poprzez clean language – prosty, czysty język pytań. Są czyste, bo nie zawierają żadnych sugestii, niczego nie podpowiadają. Ich czasem dziwna konstrukcja sprzyja temu, by się odprężyć, całkowicie zagłębić w siebie. Ciało podąża za wewnętrznym kołyszącym rytmem, mózg wchodzi w stan medytacyjny. Będąc świadomym, z otwartymi oczami można doświadczyć bardzo głębokiego wejścia w wewnętrzny świat. Twórca clean language David John Grove, wykorzystywał go do pracy z traumą. Dzisiaj wykorzystywany w psychoterapii i coachingu jako uzupełnienie innych narzędzi, lub jako integralna metoda pracy.

Clean coaching sprawdza się przy życiowych, relacyjnych, biznesowych utknięciach, powielaniu schematów, poczuciu kręcenia się w kółko, niemożności w podjęciu decyzji, ale też przy traumatycznych doświadczeniach, które rzutują na nasze obecne bycie w świecie. Często na poziomie świadomym nie jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązania problemów. I takie zobaczenie problemu z metapoziomu powoduje, że odkrywają się rzeczy do tej pory niewidoczne, nieoczywiste połączenia, nowe odpowiedzi.

Uzyski z procesu mogą być różne od większej lekkości w życiu, ruszenia do przodu, większego zrozumienia siebie, swoich reakcji, poszerzenia perspektywy, po odkodowanie rodowego systemu, więcej jasności w swoich działaniach lub nie działaniach, poczucie uwolnienia, ważne wglądy, uruchomienie energii kreacji, itp. To, co być może jest największą wartością, to to, że wszystkie odpowiedzi, wglądy, rozwiązania przychodzą z wewnątrz Ciebie. To Ty jesteś twórcą i kreatorem własnego życia i nawet najlepsza odpowiedź pochodząca z zewnątrz nie będzie idealnie dopasowana do Ciebie, jak ta, której źródło jest w głębi Twojej duszy, widząca wszystkie cząstki, aspekty, jakości i doświadczenia, które Cię ukształtowały.

Czy clean coaching jest dla każdego?

Czy clean coaching jest dla każdego? I tak i nie. Tak, dlatego, że praktycy tej metody stosują ją zarówno w pracy z klientem indywidualnym, jak i w twardym biznesie, indywidualnie, grupowo, zespołowo. Nie, dlatego, że by pozwolić sobie wejść w świat skojarzeń, obrazów trzeba choć trochę puścić się basenu logiki i zanurkować w oniryczny świat marzenia sennego, które wydaje się dziwne, nielogiczne, nieuporządkowane. I nie zawsze i nie dla wszystkich jest to możliwe.

Fascynuje mnie, praca tą metodą. Wymaga ode mnie bardzo dużej koncentracji, intuicji, czucia, bycia obecną by nie zgubić nici, które snuje klient. Obserwuję, jak w tak delikatny, czuły, nieinwazyjny, a jednocześnie niewiarygodnie szybki sposób dociera w miejsca trudnodostępne, wynosząc do jasności i transformując te części, które były wcześniej jakimś stoperem naszej pełni. Jest też jakiś rodzaj magii w podążaniu za człowiekiem, który nurkuje w siebie dotykając wrażliwych, czasem bolesnych miejsc, który jest bezbronny w tej swojej podróży. Nieodmiennie bardzo mnie to porusza.?

To krótkoterminowa terapia. Cały cykl to zwykle 6, max 8 spotkań 1-1,5 godz. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, potrzebujesz coś zmienić, ruszyć do przodu, zobaczyć dlaczego zachowujesz się w pewnych sytuacjach tak, a nie inaczej, powielasz schematy rodzinne napisz do mnie, umówimy się na spotkanie. Pracuję stacjonarnie we Wrocławiu i online. Pod TYM linkiem znajdziesz ofertę sesji indywidualnych. Zapisać się możesz klikając w zakładkę KONTAKT

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial