fbpx

Masaż tantryczny:

Abyś czuł/a się komfortowo podczas masażu oraz mógł/mogła czerpać jak najwięcej z tego, co mogę Ci zaoferować, przeczytaj, proszę tych kilka wskazówek:

Masaż tantryczny jest pracą na wielu poziomach

Masaż, mimo, że dotykam w nim ciała, jest pracą na wielu poziomach. Fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i energetycznym. By energia mogła swobodnie płynąć rozluźniam powięzi i napięte mięśnie, udrażniam meridiany, aktywuję gruczoły odpowiedzialne za wydzielanie hormonów, daję poczucie bezpieczeństwa i ukochania ciała. Zapraszam również do „współpracy”, czyli oddychania. Oddech jest w tym wypadku zarówno nośnikiem przyjemności, jak i sprawia, że niejako poszerza się nasze ciało energetyczne i możemy czuć głębiej i więcej. Niespieszność, uwaga, skupienie sprawiają, że możesz pozwolić sobie puścić kontrolę i wejść głęboko w odczuwanie i bycie.

Kilka dni przed masażem z uwagą traktuj swoje ciało i siebie. Powstrzymaj się od alkoholu i innych środków zmieniających świadomość (na pewno, bezwzględnie w dniu masażu)! Jedz lżej, pij więcej wody. Idź na spacer, odpocznij. Przyjrzyj się sobie, swoim nagromadzonym emocjom, miejscu, w jakim jesteś w życiu, swoim potrzebom i temu, co dźwigasz na barkach. Taka samoświadomość jest uruchomieniem procesu otwierania się ciała i wchodzenia w głąb do swojej nieuwarunkowanej natury.  

W dniu masażu nie używaj kosmetyków o silnym zapachu, ani takich, które skleją mocno Twoje włosy. Ułatwi mi to delikatny masaż Twojej głowy.

Przed masażem zjedz lekki, najlepiej bezmięsny posiłek. Weź również krótki prysznic. Możesz to zrobić na miejscu, w pracowni.

Dobrze, byś miał/miała ze sobą pareo, chustę, lub lekki, duży ręcznik, którym będę mogła przykryć Twoje ciało przed i po masażu. Jeśli nie posiadasz takich, nie stresuj się. Na miejscu dam ci coś do okrycia.

Sam masaż w zależności od jego rodzaju i płynącej podczas sesji energii trwa ok. 1,5 – 2,5 godziny. Cała sesja to ok 3 godziny.

W tym czasie, Ty możesz wyjść z trybu działania (yang) i wejść w bycie (yin), a ja mogę bez pośpiechu wprowadzić Cię w przebieg masażu, odpowiedzieć na Twoje pytania, ustalić granice, jakie będą obowiązywały podczas sesji. Po masażu potrzebować będziesz chwili na zintegrowanie i powrót do rzeczywistości. Proszę weź to pod uwagę i nie planuj bezpośrednio po sesji zajęć wymagających dużego wysiłku.

Najlepiej, gdy w tym dniu nie będziesz miał zaplanowanych spraw, które wymagać będą od Ciebie dużego zaangażowania. Pobądź ze sobą, odpocznij.

Wycisz swój telefon, by świat z zewnątrz nie zakłócał Ci tego doświadczenia.

Na czas trwania masażu zdejmij biżuterię, jeśli ją nosisz. Masowane jest bowiem całe ciało, łącznie z płatkami uszu i palcami dłoni i stóp.

Masaż tantryczny a granice

Podczas masażu leżysz nago, (chyba, że Twoje granice są inne, wtedy mogę okryć Cię pareo lub możesz mieć na sobie jednorazową bieliznę). Zapewnię Ci komfortową temperaturę pomieszczenia, tak byś mógł/mogła się odprężyć i sycić dotykiem.

Rytuał masażu uruchamia i porusza energię seksualną (życiową), ale nie jest masażem erotycznym. Dodaje energii, a nie jej pozbawia. Masowane jest całe ciało, (ciało w Tantrze jest święte), nie ma zupełnie znaczenia, czy pojawia się erekcja i/lub podniecenie. Jest przyjęte takie, jakie jest. Gdy dotyk obejmuje również części intymne Twojego ciała, zawsze określamy granice przed rozpoczęciem sesji. Granice możesz w każdym momencie zawęzić, gdy poczujesz się niekomfortowo. Nie praktykuję rozszerzania granic podczas jednej sesji.

Masaż tantryczny
masaż tantryczny Wrocław

Może się tak zdarzyć, że podczas sesji zaczniesz np. kasłać, płakać, trząść się, wydawać dźwięki, mieć wizje, itp. To się zdarza przy pracy, która porusza strukturę ciała emocjonalnego, mentalnego i energetycznego i jest zupełnie ok. Nie musisz niczego powstrzymywać. Może też nie wydarzyć się nic spektakularnego i to też jest ok. Bądź po prostu za każdym razem otwarty na nowe doświadczenie nie oczekując ani nie projektując niczego, co mogłoby się wydarzyć.

Twój dobrostan jest dla mnie bardzo ważny, dlatego pozostaniemy w kontakcie słownym i zawsze możesz mi powiedzieć, jeśli coś ci nie odpowiada, albo jest dla Ciebie dziwne lub nieprzyjemne. Pozostaję w szacunku do Ciebie, Ty pozostań do mnie. Masaż tantryczny w tym wypadku nie jest wymianą, ani wstępem do intymności, (oczywiście może być takim w parze kochanków), więc nie możesz dotykać masażystki.

W każdym momencie możesz sesję zatrzymać albo zupełnie przerwać. Masażystka również to może zrobić, gdy osoba masowana narusza zasady i granice ustalone przed sesją.

Po masażu dobrze okadzić się oczyszczającym dymem np. z liści białej szałwii, lub drzewa palo santo, wziąć kąpiel z solą oraz pić dużo wody.

I… enyoy! Ciesz się tym doświadczeniem 🙂

Niech masaż tantryczny przyniesie ci to, czego potrzebujesz 🙂

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial